CF1/2W-100Ω±5% T52
  • Mfr Part #CF1/2W-100Ω±5% T52
  • ManufacturerCCO
  • HQ Part #RE0321459
  • Package插件,D3.2xL9mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionCarbon Film Resistors AXIAL_D3.2X9MM_TM 100Ω ±5% ±350ppm/℃
Product Type
Package / CaseDIP,D3.2xL9mm
SizeΦ3.20 x 9.00mm
Installation TypeDIP
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±350ppm/℃
Power500mW
Accuracy±5%
Technology/ProcessCarbon Film
Rated Voltage350V
Height3.20mm
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
Country of OriginChina
Original ManufacturerChian Chia Electronic(Hubei) Co., Ltd.
GradeGeneral
SeriesCF
Lead Free Or NotYes
ApplicationGeneral
Resistance100Ω